Historia firmy

/global/scaled/700x248x0x88x700x248/Other-lobPL-Images-historia LOB 1.jpg

LOB S.A. jest czołowym producentem okuć budowlanych - zamków wierzchnich, zamków wpuszczanych, wkładek bębenkowych, kłódek bębenkowych oraz systemów Master Key, oferującym szeroko rozbudowaną sieć sprzedaży usług serwisowych. Dzięki doświadczeniu i spełnianiu oczekiwań zdobyliśmy zaufanie Klientów zarówno w kraju, jak i za granicą. Jesteśmy firmą o wieloletnich tradycjach i bogatych doświadczeniach. Trudno w Polsce znaleźć osobę, która nie znałaby produktów ze znakiem Yeti. Przez lata firma LOB S.A. kojarzona była właśnie z tą marką, a popularne zamki i kłódki służyły milionom Polaków.

Również dzisiaj firma stawia sobie za cel produkcję najwyższej jakości produktów, które będą wykorzystywane przez szeroką grupę Klientów. Aktualna oferta zawiera ponad 600 produktów. Podobnie jak asortyment, który z biegiem lat ulegał stopniowym zmianom, również historia firmy zmieniała się na przestrzeni lat.

Historia LOB S.A. sięga lat dwudziestych XX wieku, kiedy powstały kolejno:

  • w 1927 roku Mechaniczna Fabryka Zamków MEFAZA, producent zamknięć patentowych, kłódek, zamków wpuszczanych i skrzynkowych, wkładek patentowych na klucz krzyżowy oraz bezpieczników typu "STOP"
  • w 1930 roku Mechaniczna Fabryka Szpilek, producent galanterii metalowej, krawieckiej i fryzjerskiej jak: szpilki, agrafki itp, która w 1950 roku została przekazana pod przymusowy zarząd państwowy, kontynuując tradycyjną produkcję w ramach Leszczyńskich Zakładów Przemysłu Terenowego

W latach 1954 - 1959 firma funkcjonowała pod nazwą Leszczyńska Fabryka Okuć Budowlanych, a następnie od 1973 do 1992 roku jako Zakłady Elementów Wyposażenia Budownictwa "Metalplast" w Lesznie. Lata dziewięćdziesiąte to czas restrukturyzacji i reorganizacji, podczas którego w ramach procesu prywatyzacji nastąpiło przekształcenie firmy w spółkę prawa handlowego - Metalplast LOB Spółka Akcyjna. Od roku 2007 pod nadzorem kierownictwa firmy nastąpiła głęboka restrukturyzacja spółki pod względem struktury produkcji i zatrudnienia, wyznaczenia kanałów dystrybucji oraz wizerunku firmy. Rozszerzono kierunki sprzedaży oraz nastąpiło otwarcie na nowych dostawców surowców i półfabrykatów. To spowodowało zmianę podejścia do rynku zgodnie z naszym motto działania:

„Nasi klienci to ludzie zgłaszający nam swoje potrzeby. Profesjonalne i sprawne zaspokajanie tych potrzeb to nasze zadanie".

Od 2008 roku firma zmieniła nazwę na LOB S.A.  W 2018 roku firma stała się częścią grupy ASSA ABLOY.